Tel./faks +370 5 247 8447
S. Stanevičiaus g. 98, LT-07103 Vilnius
El. p. rastine@ateities.vilnius.lm.lt
Kraunasi...

Maisto atliekų rūšiavimas

<- Grįžti į projektų sąrašą

 

 

Jau antrus metus Vilniaus gyventojai namuose rūšiuoja maisto atliekas mesdami jas į oranžinius maišelius, o iki pat Kalėdų šiuos kasdienius įgūdžius stiprins ir dalies sostinės mokyklų pradinių klasių mokiniai. Miestas kartu su partneriais įgyvendina pilotinį projektą, kurio metu vaikai mokysis teisingai rūšiuoti maisto ir kitas atliekas bei spręs įvairias užduotis – geriausiai pasirodžiusių klasių laukia prizai.

 

Prie pilotinio projekto prisijungė Vilniaus „Ateities“ ir Naujamiesčio mokyklos, taip pat „Vyturio“ pradinė mokykla, Gerosios Vilties ir Kunigaikščio Gedimino progimnazijos, iš viso – daugiau nei pusšimtis pradinių klasių, kuriose mokosi virš 1,3 tūkst. vaikų.

 

Planuojama pilotinio projekto trukmė – 3 mėnesiai. Šio laikotarpio pradžioje pradinių klasių mokiniai bus supažindinami su miesto atliekų rūšiavimo taisyklėmis, pavyzdžiui, ką galima ir ko negalima mesti į mišrių komunalinių, popieriaus ir plastiko bei jų pakuočių, stiklo bei tekstilės atliekų konteinerius.

 

Pilotinį projektą sostinės pradinių klasių mokiniams vykdo šiemet Europos žaliosios sostinės titulą turinti Vilniaus miesto savivaldybė kartu su Vilniaus atliekų sistemos administratoriumi (VASA). 

 

Prie tvarumo skatinančios iniciatyvos prisijungė ir prekybos tinklas „Lidl Lietuva“, geriausiai pasirodžiusias klases projekto pabaigoje apdovanosiantys šviežių vaisių krepšeliais. Projekto dalyviai taip pat turės galimybę laimėti nemokamas pramogas visai klasei ir kitus prizus.

 

~ // ~ // ~ // ~ // ~ // ~ // ~ // ~ // ~ // ~ // ~ // ~ // ~ // ~ // ~ // ~ // ~ // ~

 

Mūsų mokykla dalyvavo Savivaldybės inicijuotame maisto atliekų rūšiavimo pilotiniame projekte, kurio metu buvo ugdomas mokinių atsakingas požiūris į aplinką ir formuojami tvarūs kasdieniai įpročiai.

 

Projekto metu mokiniams buvo organizuotos edukacinės paskaitos apie maisto atliekų rūšiavimą, išdalintos edukacinės knygelės, taip pat suteiktos rūšiavimo priemonės – kibirėliai ir oranžiniai maišeliai maisto atliekoms. Klasėse mokiniai kasdien praktiškai taikė įgytas žinias, rūšiuodami maisto atliekas.

 

Kiekvienas mokinys gavo edukacinę knygelę „Misija: išrūšiuok maisto atliekas kartu su Vilte ir Viliumi“, kuri padėjo įtvirtinti žinias apie teisingą atliekų rūšiavimą ir skatino antrinį daiktų panaudojimą. Knygelės liko vaikams ir pasibaigus projektui.

 

Antrajame projekto etape mokiniai dalyvavo atliekų krepšinio užsiėmimuose, kurių metu žinios apie atliekų rūšiavimą buvo įtvirtinamos per žaidimą ir aktyvią veiklą. Taip pat klasės atliko kūrybinę užduotį – kūrė plakatus, skatinančius maisto atliekų rūšiavimą.

 

Visi mokiniai, dalyvavę plakatų kūrime, buvo apdovanoti vaisiais. 1c klasė, parengusi geriausią plakatą, laimėjo bilietus visai klasei į kino teatrą.

 

Dėkojame mokiniams ir mokytojams už aktyvų dalyvavimą, kūrybiškumą ir atsakingą požiūrį į aplinką. Tikime, kad projekto metu įgytos žinios ir patirtis prisidės prie tvaresnio ir sąmoningesnio gyvenimo būdo ateityje.