Tel./faks +370 5 247 8447
S. Stanevičiaus g. 98, LT-07103 Vilnius
El. p. rastine@ateities.vilnius.lm.lt
Kraunasi...

Mokyklos kontekstinė aplinka

 

 

Vilniaus „Ateities“ mokykla – tai bendrojo ugdymo įstaiga, įgyvendinanti priešmokyklinio, pradinio ir pagrindinio ugdymo programas rusų mokomąja kalba. Mokyklos steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.

 

Mokykla kaip pagrindinė įsteigta 2015 m. rugsėjo 1 d., pertvarkant ją iš Vilniaus „Ateities“ vidurinės mokyklos, remiantis Vilniaus m. savivaldybės tarybos 2015 m. liepos 29 d. nutarimu Nr. 1-127. Iki reorganizavimo mokykla dirbo kaip vidurinė: nuo įkūrimo dienos 1990-09-01 pavadinimu Vilniaus 63-ioji vidurinė mokykla-laboratorija, nuo 1998-09-01 iki 2015-08-31  pavadinimu Vilniaus „Ateities“ vidurinė mokykla. Aptarnaujamos teritorijos – Vilniaus m. mikrorajonai: Fabijoniškės, Baltupiai, Jeruzalė, Santariškės. Yra mokinių, kurie atvyksta į mokyklą iš Vilniaus rajono gyvenviečių. Daugumos mokyklą lankančių mokinių šeimų socialinė-ekonominė padėtis yra vidutinė.

 

Fabijoniškės, Baltupiai, Jeruzalė, Santariškės – tai šiaurinė Vilniaus miesto dalis. Mikrorajonai gana skaitlingi, tačiau rusakalbių vaikų, lankančių mokyklą, nuolat mažėja. Tai vyksta dėl demografinės situacijos, šeimų emigracijos į užsienį bei vaikų išvykimo mokytis į Vilniaus m. „neišgrynintas“ gimnazijas – Vasilijaus Kačialovo, Sofijos Kovalevskajos, „Santaros“, „Juventos“.

 

Mokykla nedideliu atstumu nutolusi nuo Akropolio prekybos ir pramogų centro, Mykolo Romerio universiteto, Statybininkų rengimo centro, Vilniaus kolegijos Verslo vadybos ir Menų fakultetų, Aklųjų ir silpnaregių centro. Artimiausios bendrojo lavinimo mokyklos – Fabijoniškių vidurinė, Senamiesčio gimnazija, S. Stanevičiaus ir Baltupių progimnazijos, „Šviesos“ pradinė mokykla. Netoli mokyklos įsikūręs „Raganiukės“ teatras, veikia sporto klubas „IMPULS“, riedlenčių parkas, laisvalaikio centras „7 mūzos“, numatoma 25 metrų baseino statyba. Mokyklą supa penkiaaukščiai, devynaukščiai ir šešiolikaaukščiai gyvenamieji namai, parduotuvės „IKI“, „NORFA“, „MAXIMA“, „MANDARINAS“. Mokykla yra šalia miesto žaliosios zonos, nuo kalno, ant kurio pastatyta mokykla, atsiveria gražūs gamtos vaizdai.

 

Mokyklos bendruomenė – tai ne tik rusakalbiai Vilniaus gyventojai. Mokykloje mokosi lietuviai, ukrainiečiai, baltarusiai, lenkai, romų tautybės vaikai. Daug vaikų yra iš mišrių šeimų, todėl, kaip rodo apklausos, mokykloje mokosi ne tik stačiatikių, bet ir katalikų tikėjimo vaikai.

 

Šiuo metu „Ateities“ mokykloje mokosi 879 mokinys, sukomplektuotos 33 klasės, 1 priešmokyklinio ugdymo grupė.  (1990 m. rugsėjo 1 d., atidarant naują mokyklą, čia mokėsi daugiau nei 1800 mokinių, buvo sukomplektuota 81 klasė).


Mokykloje kasmet daugėja mokinių, atvykstančių iš užsienio šalių, šiuo metu jų – 223. Jiems teikiama papildoma pagalba – lietuvių kalbos išlyginamasis kursas.

 

Mokinių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių – 83.


Vilniaus „Ateities“ mokykloje dirba 122 darbuotojai:


Įstaigos vadybinė komanda: du direktoriaus pavaduotojai ugdymui ir vienas pavaduotojas ūkio reikalams.
 

Mokyklos pastatas pradėtas renovuoti 2019 m.: sutvarkytos išorinės sienos, pakeisti langai ir durys. Atnaujintas lauko stadionas (sporto aikštynas) – įrengta sporto vieta su dideliu lauku (aikšte), papildomomis specializuotomis aikštelėmis ir bėgimo takais. Pradėti atnaujinimo darbai mokyklos bibliotekoje, pandusų montavimo darbai ir kitų erdvių pritaikymas įtraukusiam ugdymui.