Tel./faks +370 5 247 8447
S. Stanevičiaus g. 98, LT-07103 Vilnius
El. p. rastine@ateities.vilnius.lm.lt
Kraunasi...

OECD PISA 2018, 2022

EBPO PISA (angl. Programme for International Student Assessment) – tai tarptautinis penkiolikmečių mokinių gebėjimų tyrimas, kurį inicijuoja Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (angl. OECD). Lietuva šiame tyrime dalyvauja nuo 2004 m. Tai didžiausias pasaulyje švietimo tyrimas, kurio naujausiame cikle dalyvauja daugiau kaip 90 šalių ir teritorijų. Tyrimas atliekamas kas trejus metus, tačiau dėl SARS-CoV-2 viruso sukeltos pandemijos tyrimo testavimas buvo nukeltas į 2022 m.

2022 m. pagrindinė tiriamoji sritis bus matematika. Taip pat bus matuojami skaitymo gebėjimai, gamtamokslis raštingumas ir inovatyvi sritis – kūrybinis mąstymas. Šio tyrimo testų užduotys parengtos taip, kad padėtų atskleisti, kaip mokiniai pasirengę pritaikyti įgytas žinias realaus gyvenimo situacijose, o klausimynais renkama informacija apie tyrime dalyvaujančių šalių švietimo sistemų kontekstą iš mokinio ir mokyklos vadovo perspektyvų.

 

Mūsų mokykla yra atrinkta dalyvauti EBPO PISA 2022 testavime, kuris Lietuvoje vyks nuo 2022 m. kovo 1 d. iki 2022 m. balandžio 8 d. Sutartą šiuo laikotarpiu dieną (ar dienomis) mokykloje vyks elektroninis testavimas, kurio metu mokiniai atliks užduotis ir pildys klausimynus naudodamiesi kompiuteriais. Šiam testavimui bus atrinkti 40–60 mokinių (arba visi, jeigu mokinių yra mažiau nei 40), kurie gimę 2006 metais.

Tyrimo metu surinkti duomenys yra konfidencialūs. Nė vieno tyrime dalyvaujančio asmens vardas ar pavardė ir nė vienos mokyklos pavadinimas nebus atskleisti.\

 

Mokyklos koordinatorius – direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolanta Stručkienė, informacinių technologijų (IT) koordinatorius – Pavel Purpurovič, atsakingi už tyrimo EBPO PISA 2022 organizavimą mokykloje.

 

https://www.nsa.smm.lt/stebesenos-ir-vertinimo-departamentas/tyrimai/tarptautiniai-tyrimai/ebpo-pisa/

 

PROJEKTO OECD PISA 2018 INFORMACINIS LANKSTINUKAS