Tel./faks +370 5 247 8447
S. Stanevičiaus g. 98, LT-07103 Vilnius
El. p. rastine@ateities.vilnius.lm.lt
Kraunasi...

Obuolio draugai

 

Emocinių ir elgesio problemų prevencijos programos „Obuolio draugai“ yra ilgai lauktas programos „Zipio draugai“ tęsinys, jos tikslas - padėti vaikams įgyti socialinių bei emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų: suvokti ir kalbėti apie jausmus, įdėmiai išklausyti, surasti draugų ir išsaugoti draugystę, kreiptis pagalbos ir padėti aplinkiniams, spręsti konfliktus, lengviau išgyventi pasikeitimus ir netektis.

 

Programa „Obuolio draugai“ skirta 8-10 metų vaikams. Lietuvoje ją įgyvendinti rekomenduojama bendrojo ugdymo mokyklų 2 ar 3 klasėse.  Programoje „Obuolio draugai“ gali dalyvauti kitose prevencinėse programose dalyvavę ir jose nedalyvavę skirtingų gebėjimų vaikai. Programa Lietuvoje įgyvendinama lietuvių, lenkų ir rusų kalbomis.

 

Programos valandėlės vaikams trunka vienus mokslo metus. Kiekvienoje programoje dalyvaujančioje grupėje ar klasėje pedagogas praveda visas 24 valandėles. Vienos valandėlės trukmė – 45 minutės.

 

Metodinės priemonės. Kiekviena į programą įsitraukusi ugdymo įstaigos vaikų klasė yra aprūpinama programos įgyvendinimui reikiama programos metodine medžiaga, kurią privaloma grąžinti pasibaigus mokslo metams.

 

Programa „Obuolio draugai“ pedagogams siūlo visą sistemą gerai apgalvotų uždavinių, būdų ir metodų bei konkrečių praktinių užduočių, kuriuos įvaldęs pedagogas gali efektyviai padėti vaikui išsiugdyti kasdieniam jo gyvenimui ir bendravimui taip reikalingus socialinius gebėjimus.

 

Programa „Obuolio draugai“ sukurta 2008 metais. 2021 metais ši programa įgyvendinama Anglijoje, Airijoje, Argentinoje, Brazilijoje, Bulgarijoje,  Čekijoje,  Jordanijoje, Lietuvoje, Kinijoje, Norvegijoje,  Panamoje, Rusijoje (Karelijoje), Salvadore, Slovakijoje, Kaimanų Salose ir Sint Martene.

 

Programą „Obuolio draugai“ sukūrė ne pelno siekianti organizacija Partnership for Children, reziduojanti Londone (JK) . VšĮ  „Vaiko labui“ turi išimtinę licenciją Lietuvoje įgyvendinti programą „Obuolio draugai“, nes yra pasirašiusi sutartį  su Partnership for Children.