Tel./faks +370 5 247 8447
S. Stanevičiaus g. 98, LT-07103 Vilnius
El. p. rastine@ateities.vilnius.lm.lt
Kraunasi...

Demokratinio ugdymo principais grįstų praktikų įdiegimas Lietuvoje

 

Projektas „Demokratinio ugdymo principais grįstų praktikų įdiegimas Lietuvoje“

 

Demokratinis ugdymas – tai alternatyvaus ugdymo forma, grindžiama suaugusiųjų ir vaikų lygybės, abipusės pagarbos bei mokinių laisvės rinktis ugdymo turinį principais (IDEA). Projekto „Demokratinio ugdymo principais grįstų praktikų įdiegimas Lietuvoje“ arba trumpiau –„DU Lietuvoje“ –  tikslas – pilietiškai aktyvi visuomenė.

 

Tikime, kad ją galime puoselėti diegiant mokyklose demokratinio ugdymo principais grįstas praktikas, kurios mokinius mokytų pilietinio ugdymo per praktinę kasdienę veiklą mokykloje, kad mokiniai pajustų, kas yra realus net ir mažų sprendimų priėmimas, darantis įtaką bendruomenės gyvenimui.

 

 „Demokratinio ugdymo Lietuvoje“ uždaviniai:

 

1) 20–yje Lietuvos mokyklų įdiegti DU principais grįstas praktikas (individualus pokalbis su klasės mokytoju, klasės susirinkimas, mokyklos susirinkimas, teisingumo komitetas), kurių pagrindu mokiniai taptų aktyviais mokyklos bendruomenės nariais, įsitrauktų į mokyklos sprendimų priėmimą ir gebėtų inicijuoti pokyčius, spręsti problemas.

 

2) Sukurti sąlygas mokiniams „išžaisti“ demokratijos veikimo principus ir procesus dalyvaujant edukaciniame MINI miesto žaidime, kuriame pagrindiniais miesto veikėjais bus vaikai: jie patys kurs miesto valdžią, užsidirbs pinigų, kuriuos galės išleisti čia pat mieste veikiančioje parduotuvėje, kavinėje ar kino teatre.

 

3) Dalintis pilietinio ugdymo gerosiomis praktikomis su Lietuvos pedagogais ir tėvais. Pagrindinė projekto tikslinė grupė yra 7–16 metų vaikai, taip pat pedagogai, mokyklų administracijos darbuotojai, mokinių tėvai.

 

Projekto partneriai: Šiaulių r. Dubysos aukštupio mokykla, Vilniaus „Ateities“ mokykla.

 

Projektas finansuojamas Europos Ekonominio finansinio mechanizmo ir yra APF (Aktyvaus piliečių fondo) programos dalis.

 

Projekto trukmė: 2020-12-01–2022-10-31. 2020-2021 m. m.  dalyvauja Vilniaus „Ateities“ mokyklos 3 c  klasės mokiniai su mokytoja Viktorija Sadovskaja ir 4 c klasės mokiniai su klasės auklėtoja Tereza Mackelo. 2021-2022 m. m. projekte – 4 c klasės mokiniai su mokytoja Viktorija Sadovskaja ir 2 c klasės mokiniai su klasės auklėtoja Ana Ranceva. Projekto idėjas pritaikyti savo veikloje bandys ir kitų klasių mokiniai ir mokytojai.

 

Daugiau informacijos apie DU - socialinės demokratijos ugdymo praktikų diegimo gairėse.

 

Mokyklų dirbtuvių programa (2021-04-08). Mokyklų dirbtuvių pranešimų įrašai